Forum Latawce Akrobacyjne Strona Główna Latawce Akrobacyjne
Forum Miłośników Sportów Latawcowych
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Eolo Over i Neox
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Latawce Akrobacyjne Strona Główna -> Latawce Akrobacyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawel



Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 317
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 23:09    Temat postu: Eolo Over i Neox Odpowiedz z cytatem

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem Overa lub Neoxa.
Szukam w sieci opinii i porównań tych dwóch modeli.

Na francuskim forum znalazłem parę opinii,
z których wynika, że Neox to latawiec bardziej dynamiczny,
over nieco spokojniejszy, jednak patrząc na filmy z akrobacjami,
zdaje się, że z obu można wycisnąć podobne efekty.

Zakresy wiatrowe w obu przypadkach są podobne,
z pewnym plusem dla Neoxa, choć i tak przy górnej granicy prędkości wiatru (40km/h) latanie robi się dynamiczne i mało trickowe.

Jestem ciekaw Waszych opinii. Zapewne kilka osoób stało przed tym wyborem a pewnie są tu i tacy, którzy znają oba te modele i wiedzą czego po obu można się spodziewać.

Osobiście w tej chwili skłaniam się w stronę Overa,
ale chciałbym poznać kilka opinii, najchętniej jeszcze przed zakupem.


I jeszcze jedna rzecz: ventex czy icarex? - bo obie wersje jeszcze krążą na rynku... Jest tu jakaś odczuwalna róznica?


Pozdrawiam,

Paweł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 23:09    Temat postu:

Powrót do góry
Bebe



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2011 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stałem przed tym wyborem w zeszłym roku i padło na Neoxa. Szczerze mówiąc dokładnie już nawet nie pamiętam dlaczego. Chyba głównie dlatego, że N. jest nowszą konstrukcją. Overem za mało latałem, aby zauważyć szczególne różnice w powietrzu, co tylko potwierdza, że są dosyć podobne. O. jest kilka centymetrów większy, gdyż w N. ścięto końce skrzydeł. Dzięki temu linki łatwiej "schodzą" z latawca. Niby drobiazg ale dosyć często pomaga.

Dzisiaj tym bardziej wybrałbym Neoxa gdyż wcześniej były w podobnej cenie. A przy 700zł za Overa to już bym się zastanawiał nad np. Talonem (ok 900zł).

*ceny sprawdzałem na Stribo, może gdzie indziej jest lepiej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
pawel



Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 317
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2011 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź.
Jest już Over. Z innego źródła niż Stribo, jeszcze w cenie zbliżonej do Neoxa. Tak jak piszesz, przy 700zł warto błoby już myśleć o czymś innym.
np. HQ Infinity za około 650zł, który wygląda nieźle i chyba nieźle lata...
Przy wielu opiniach, mówiących, że Over i Neox to dobre latawce do nauki ("wybaczające błędy") pozostałem jednak przy eolo...

Pozdrawiam,

Paweł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boopsi
Administrator


Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 304
Skąd: Włocławek (prawie)

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2011 14:24    Temat postu: Re: Eolo Over i Neox Odpowiedz z cytatem

Witam

Posiadam Overa i Neoxa i mogę potwierdzić że Over jest latawcem spokojniejszym, mniej agresywnym. Jednak zachowującym się w powietrzu zupełnie inaczej od Neoxa. Oczywiście "inaczej" dla pilota nie dla obserwatora, ponieważ można nim wykonać te same triki. Over wymaga trochę większych ruchów rekami. Wchodząc w szczegóły. Neox łatwiej robi Yo-Yo ale Over też jest w tym dobry. Half Axel podobny na obu. Axel bardziej płaski w Overze. Slot Machine - 540 trochę łatwiejsze w Overze. Taz Machine zdecydowanie łatwiejsze w Overze. Backspiny i Lazy porównywalne. Rising Fade i Pencake do Fade na Overze wymaga dłuższego pociągnięcia linkami niż na Neoxie. W Neoxie wystarczy szarpnąć. Początkowo miałem z tym problem, ale łatwo jest się tego nauczyć.

Z moich dwóch latawców, zdecydowanie częściej latam na Noxie. Over chociaż ma ponad dwa lata, prawie nie ma śladów zużycia. Neox był latawcem który sprawiał mi większą radość z latania, ale teraz zaczynam doceniać zalety Overa. Ostatnio udało mi sie polatać przez chwilę Nirvaną z R-Sky i odniosłem wrażenie jak bym latał Overem. Spotkałem się z opinią żę Over jest kopią Nirvany.

Pomimo tego co można wyczytać na stronach internetowych sklepów, obecnie na rynku Neox i Over jest dostępny tylko w wersji Icarex. Wersja Ventex nie jest produkowana od kilku lat.

pzdr. Zbyszek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tsulej



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 130
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do różnic między icarex a ventex, to icarex bardziej szeleści, ventex jest bardziej "materiałowy" w dotyku i mniej hałasuje. Chyba innych wyraźnych różnic nie ma.
_________________
http://akrobacyjne.blogspot.com || Latawce: Sturdy Design Saber II, R-Sky NSE LW, Eolo Neox, Wolfgang Siebert ITrix, Kite D.E.sign Sixth Sense STD by Boopsi, FlyKites Acoustik UL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
pawel



Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 317
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Maj 19, 2011 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za opinie, Zbyszku.
Jak pisałem wyżej, jest już Over i chyba trzeba przyznać, że dopiero przy takiej rozpiętości można zacząć "wygodną" naukę tricków.
Po Genesisie czuć różnicę po pierwszym locie...

Co do śladów zużycia... po kilku lataniach już przetarłem oplot linek uzdy, co oznacza, że za moment czeka mnie jej wymiana.

Swoją drogą, często zdarzało Wam się wymieniać uzdę?
W moim przypadku to już będzie druga...
Zastanawiam się nawet nad zastosowaniem tym razem żyłki stalowej
w osłonce pcv... Smile

Co do materiału, rzeczywiście, mimo opisu na stronie sklepu - icarex.
Tak, szeleści Smile

Pozdrawiam,

paweł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boopsi
Administrator


Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 304
Skąd: Włocławek (prawie)

PostWysłany: Nie Maj 22, 2011 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

pawel napisał:


Co do śladów zużycia... po kilku lataniach już przetarłem oplot linek uzdy, co oznacza, że za moment czeka mnie jej wymiana.

Swoją drogą, często zdarzało Wam się wymieniać uzdę?

W moim przypadku to już będzie druga...


W moim NSE po dwóch latach intensywnego użytkowania właśnie przetarła się uzda w jednym miejscu. Będę musiał wymienić co najmniej jeden odcinek. W Noexie zdaje się że gdzieś mi pękł oplot po lataniu w bardzo silnym wietrze. Ale tu pomimo trzech lat użytkowania obyło się bez wymiany.

Cytat:

Zastanawiam się nawet nad zastosowaniem tym razem żyłki stalowej
w osłonce pcv... Smile


Może to nawet będzie działać, tylko tym razem zniszczysz sobie żagiel, którego nie da się tak łatwo naprawić. Polecam dyneemę w oplocie, dostępną na naszym rynku.

pzdr. Zbyszek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MalFunkTion



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 45
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Lip 06, 2011 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie do użytkowników Neoxa. Już po pierwszym lataniu w trawie zaginął 11g obciążnik ukryty w rurce centralnej. Gumowa nakładka która schowana jest za rzepem napinającym musiała się zsunąć z rurki podczas pociągnięcia za którąś linkę przy leżeniu na ziemi i metalowy pręt wypadł. Jakieś pomysły czym można go zastąpić? Został mi co prawda drugi taki 22g ale ta gumowa nasadka trzyma się na tyle słabo całości, że pewnie zgubię to też w trymiga Very Happy Może jakiś pomysł co zrobić, żeby tego nie gubić. Jeszcze jedno pytanko - w rurce poprzecznej (dolnej) - która składa się z dwóch rur Dynamic łączonych ze sobą jest wsadzony pręt węglowy 6mm (na łączeniu). Już po pierwszym złożeniu latawca pręt wyleciał - czy wystarczy wkleić go na "kropelkę" na miejsce, żeby coś więcej się nie rozleciało?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boopsi
Administrator


Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 304
Skąd: Włocławek (prawie)

PostWysłany: Sro Lip 06, 2011 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

MalFunkTion napisał:
Pytanie do użytkowników Neoxa. Już po pierwszym lataniu w trawie zaginął 11g obciążnik ukryty w rurce centralnej.


Poszukaj obciążnika w rurce centralnej Very Happy, mógł tam wpaść i się zablokować. To się często zdarza przy uderzeniu nosem w ziemię. Rurka centralna zwęża się w kierunku nosa latawca i obciążnik może tam dosyć mocno siedzieć. Stuknij rurką o jakiś twardy element, najlepiej drewniany to obciążnik powinien wylecieć. Możesz też dla pewności wysunąć rurkę z latawca, zdjąć zaślepkę z drugiego końca i spojrzeć przez rurkę czy nic tam nie siedzi Very Happy .

Cytat:

Gumowa nakładka która schowana jest za rzepem napinającym musiała się zsunąć z rurki podczas pociągnięcia za którąś linkę przy leżeniu na ziemi i metalowy pręt wypadł. Jakieś pomysły czym można go zastąpić?


Możesz czymkolwiek co uda Ci się przyczepić do latawca i waży 11g Very Happy . Swoją drogą nie jestem przekonany czy ten obciążnik ma faktycznie 11g. Nigdy go nie ważyłem, a w to co podaje sklep bym nie wierzył.

Możesz sobie taki obciążnik dorobić u tokarza. Materiał stal. Średnica 6mm, długość 54mm. Poproś tylko o załamanie krawędzi (fazowanie).
Możesz też spróbować kupić pręt stalowy 6mm i uciąć na potrzebną długość piłką do metalu a krawędzie obrobić pilnikiem Smile .

Cytat:

Został mi co prawda drugi taki 22g ale ta gumowa nasadka trzyma się na tyle słabo całości, że pewnie zgubię to też w trymiga Very Happy Może jakiś pomysł co zrobić, żeby tego nie gubić.


Ten większy obciążnik sprawdza się lepiej przy silniejszym wietrze.

Gumową nasadkę możesz zastąpić podobną tylko plastikową. Jest zdecydowanie lepsza. Spytaj w sklepie gdzie kupowałeś latawiec, powinni mieć coś takiego jak Łącznik T (T Spine Conector, końcówka T).
Możesz też spróbować owinąć (ciasno opleść) ten łącznik który masz. Używając mocnej nici lub nawet drutu w izolacji Very Happy . Potrzeba tylko trochę umiejętności manualnych i znajomości węzłów.

Cytat:

Jeszcze jedno pytanko - w rurce poprzecznej (dolnej) - która składa się z dwóch rur Dynamic łączonych ze sobą jest wsadzony pręt węglowy 6mm (na łączeniu). Już po pierwszym złożeniu latawca pręt wyleciał - czy wystarczy wkleić go na "kropelkę" na miejsce, żeby coś więcej się nie rozleciało?


A to standardowa przypadłość tych modeli. Wystarczy kropelka. Tylko uważaj, bo rurka wchodzi na styk i klej łapie momentalnie i możesz nie dać rady wsunąć łącznika na odpowiednią głębokość zanim klej zaschnie.

pozdrawiam
Zbyszek

Z ciężaru właściwego stali wyliczyłem wagę obciążników na 12 i 16,5 g. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MalFunkTion



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 45
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Nie Lip 10, 2011 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poradziłem sobie kropelką. Thx. co do obiążnika to kupiłem pręt stalowy fi 6mm i już miałem go ciąć ale pomyślałem żeby dobrze postukać centralną sztabą i miałem rację, stary obciążnik wyleciał z gumowej końcówki "T" i przesunął się do góry sztaby (czyli węższego końca) i tam utkwił. Od razu wymieniłem końcówkę "T" na sztywniejszą z zestawu naprawczego z decathlonu. Teraz obciążniki się nie wysuwają. I jeszcze z kwiatków: chińczyk popisał się niemiecką precyzją i trzeba było poprawić (czyt. kupić samemu i dociąć) rozpórkę górną ze zwykłej węglówki. Była za krótka i wypadała średnio co 5 minut. Po opanowaniu kilku wariantów trików "recovery" irytujące są spacery do latawca nie ze swojej winy co chwila Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boopsi
Administrator


Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 304
Skąd: Włocławek (prawie)

PostWysłany: Sro Lip 13, 2011 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MalFunkTion napisał:
I jeszcze z kwiatków: chińczyk popisał się niemiecką precyzją i trzeba było poprawić (czyt. kupić samemu i dociąć) rozpórkę górną ze zwykłej węglówki. Była za krótka i wypadała średnio co 5 minut.


Witam
Ciekawa sprawa! Możesz zmierzyć tą za krótką sztabkę?
pzdr. Zbyszek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MalFunkTion



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 45
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 07:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

45,3 cm

pzdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boopsi
Administrator


Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 304
Skąd: Włocławek (prawie)

PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MalFunkTion napisał:
45,3 cm

pzdr


Dokładnie tyle co u mnie.

Może masz coś nie tak z żaglem ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MalFunkTion



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 45
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wykluczam, chociaż po włożeniu 1.5 cm dluzszego kawalka jest ok, w powietrzu tez. Natomiast stara rurka ledwo siegala łącznika przy zmontowanym latawcu - nie będziemy roztrząsać póki jest ok Wink może jakiś pro odczułby rożnicę - ja nie Smile inne "remonty" bardziej zaprzątają mi głowę Smile np. temat na dziś - końcówka skrzydła...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tetrev



Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 19
Skąd: Ostrava(CZE)/czasami Katowice

PostWysłany: Sro Paź 23, 2013 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam sie nad zakupem czegosz lepszego niz jest moj R201 i faworitami sa Over i Neox. Ktorego byscie wy osobiscie wybrali? Wedlug tego co sie doczytalem w sieci bedzie latwiej uczic sie na Overze bo jest mniej dynamiczny.Zgoda? Albo byscie polecily cosz innego w podobnej cenie(ok.600pln)? Dzieky
_________________
Sorry za blądy, polskiego sie dopiero ucze Wink
Latawce:Eolo Over, Tribord R201, noname z Biedronki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Paź 23, 2013 18:57    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Latawce Akrobacyjne Strona Główna -> Latawce Akrobacyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Latawce Akrobacyjne  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group