Forum Latawce Akrobacyjne Strona Główna Latawce Akrobacyjne
Forum Miłośników Sportów Latawcowych
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Latawiec do 150-200 zł.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Latawce Akrobacyjne Strona Główna -> Latawce Akrobacyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Toca



Dołączył: 19 Kwi 2014
Posty: 9
Skąd: Kalwaria Zebrzydowska/Kraków

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2014 15:25    Temat postu: Latawiec do 150-200 zł. Odpowiedz z cytatem

Witajcie wszyscy!

To w zasadzie mój pierwszy post na forum. Wylądowałem tu prawie całkowicie przypadkowo. Mam na imię Artur, mam 22 lata. Główną moją pasją jest rowerowe enduro i downhill. Ale! Mając 5 lat dostałem od mojego kuzyna paralotniarza latawiec akrobacyjny. Który w zasadzie znalazłem na strychu kilka dni temu, naprawiłem linki, posklejałem i dałem mu drugie życie. Jest to Cycelone CX150. Latawiec ma prawdopodobnie około 20 lat. Ale latanie nim sprawiło mi mega frajdę. W zasadzie czasem nim przy-dziobacze ale generalnie starty i lądowania opanowałem. Dziadek już długo nie potrzyma, a ja w przerwach między kolejnymi wyprawami rowerowymi z chęcią bym polatał, a technika konstrukcji latawców za 20 lat na bank poszła do przodu.

Chciałbym wydać na latawiec 150-200 (max) zł
Dacie mi kilka wskazówek? Co z czym się je. Smile

Przeglądając wasze forum wpadło mi w oko kilka latawców.

EOLO Genesis
http://www.latawce.net/pl/p/Latawiec-akrobacyjny-GENESIS/39

TRIBORD R194 od Decathlon'a
http://www.decathlon.pl/latawiec-r194-id_8241857.html

i młodszy ale większy brat mojego Cycelone
Flasch 170 CX
http://www.latawce.net/pl/p/Latawiec-akrobacyjny-FLASH-170-CX/264

Do Genesisa przyciąga mnie grafika, po prostu mi się podoba i wyczytałem u was, że to dobry latawiec. Może ktoś coś więcej o nim powiedzieć?
Zaś w TRIBORDZ'ie nie podoba mi się grafika ale podobają mi się uchwyty linek (te paskowe).

Na co zwrócić uwagę? O co chodzi z zakresem wiatrowym itd?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sob Kwi 19, 2014 15:25    Temat postu:

Powrót do góry
Boopsi
Administrator


Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 304
Skąd: Włocławek (prawie)

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 10:45    Temat postu: Re: Latawiec do 150-200 zł. Odpowiedz z cytatem

Toca napisał:

Zaś w TRIBORDZ'ie nie podoba mi się grafika ale podobają mi się uchwyty linek (te paskowe).

Witam
Genesis ma w komplecie takie same uchwyty "paskowe".
Zbyszek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Toca



Dołączył: 19 Kwi 2014
Posty: 9
Skąd: Kalwaria Zebrzydowska/Kraków

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem dzisiaj w Decathlonie po Triborda, ale nie było. Wybór padnie chyba na Genesisa. Do Decathlonowskiego przekonywała mnie dostępność części zamiennych.

Skoro Genesis ma zakres wiatru od 3 do 15 km/h to co się będzie działo przy większym wietrze? Ostatnio latałem swoim Cycelone przy około 30 km/h i dość często jest taki wiatr na mojej miejscówce.

Co jeszcze polecicie w tym zakresie cenowym?

Gdybym np połamał Genesisa gdzie kupie rurki z węgla? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boopsi
Administrator


Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 304
Skąd: Włocławek (prawie)

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toca napisał:
Skoro Genesis ma zakres wiatru od 3 do 15 km/h to co się będzie działo przy większym wietrze? Ostatnio latałem swoim Cycelone przy około 30 km/h i dość często jest taki wiatr na mojej miejscówce.

Genesis jest dosyć delikatnym latawcem. Przy wietrze około 30km/h może się zwyczajnie połamać. Ja ze swoimi latawcami nie wychodzę na miejscówkę gdy wiatr przekracza 20km/h. Przy silnym wietrze nie ma przyjemności z latania, szczególnie pod względem wykonywania trików.
Cytat:
Co jeszcze polecicie w tym zakresie cenowym?

Czy możesz sprecyzować, co chcesz latać? Czy planujesz w przyszłości kupić lepszy latawiec?
Cytat:
Gdybym np połamał Genesisa gdzie kupie rurki z węgla? Smile

Sklepy modelarskie sprzedają rurki węglowe, ale najczęściej tylko o długości 1m. Dolna rozpórka w Genesisie, która najczęściej pęka, jest dłuższa. Pozostają wtedy sklepy "latawcowe".

Zbyszek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
iwan00



Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 219
Skąd: Rumia

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwróć jeszcze uwagę, że Genesis jest dużo trudniejszy w pilotażu niż Decathlon. W cenie do 200 PLN nie ma zbyt wielkiego wyboru jeśli chcesz zacząć kręcić tricki.
Zawsze możesz coś uszyć, na ten przykład Magnet na rurach z Decathlonu to koszt jakieś 250PLN w zależności gdzie i za ile załatwisz materiał.

Jeśli chcesz polatać płasko to w zupełności wystarczy jakiś mały decathlon z włókna szklanego. paski na ręce też można zrobić samemu w cenie około 10PLN.
_________________
Latawce: Zeruko R194 (decathlon), Invictus 75% SUL , Sixth Sense STD (D.E.), Vortex STD (C.D.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Toca



Dołączył: 19 Kwi 2014
Posty: 9
Skąd: Kalwaria Zebrzydowska/Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budować sam nie chcę. Smile Nie mam na to zwyczajnie czasu. Przed chwilą wróciłem z latania. Wiało w porywach do 20 km/h. Było optymalnie.

Generalnie chce spróbować wykonywać jakieś tricki w wolnym czasie. Być może jeżeli mnie to kiedyś wciągnie to kupie coś droższego. Wszystko się okaże.

Trudny czy nie trudny. Wszystkiego się mogę nauczyć. Wystarczą ćwiczenia. Czyli Genesis jest dużo kruchszy i może ucierpieć. Jakaś alternatywa dla R194 i Genesisa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iwan00



Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 219
Skąd: Rumia

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak masz lekko wyższy budżet, to radziłbym odżałować i kupić to:

http://kitebg.com/stunt-kites/beginner-kites/flykites-funtastik-start.html

Kostaa robi świetne latawce, załorzenie tego modelu jest takie, że ma być tani, wytrzymały i być w stanie wykonać wszystkie tricki. - w sam raz dla Ciebie...
_________________
Latawce: Zeruko R194 (decathlon), Invictus 75% SUL , Sixth Sense STD (D.E.), Vortex STD (C.D.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Toca



Dołączył: 19 Kwi 2014
Posty: 9
Skąd: Kalwaria Zebrzydowska/Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem rozwiązał się sam. Moja skłonność do poszukiwania okazji na necie wygrała. Kupiłem nowiutki latawiec Didakites Peak za 200 zł czyli za prawie połowę ceny. Smile 207 cm rozpiętości, rury 3 i 6mm, włókno szklane, linki 70 kg.

Latał ktoś tym? Jak z jakością wykonania u Didakites? Sterownością itd.

http://www.didak.com/fr/store/kites/stuntkites/peak

Zmienię w nim na starcie chyba te kółka na linki na strapsy od Eolo, przydałby się jeszcze do tego nawijak do linek. I myślę, że będzie spoko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iwan00



Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 219
Skąd: Rumia

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2014 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rama z włókna szklanego więc na trickowanie specjalnie się nie nastawiaj, pewnie da radę zrobić jakiegoś turtla czy axla. Za to na pewno będzie bardzo trudno go połamać co na początek jest niewątpliwą zaletą..

powodzenia!
_________________
Latawce: Zeruko R194 (decathlon), Invictus 75% SUL , Sixth Sense STD (D.E.), Vortex STD (C.D.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Toca



Dołączył: 19 Kwi 2014
Posty: 9
Skąd: Kalwaria Zebrzydowska/Kraków

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2014 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki ma wpływ to, że rama jest z włókna szklanego lub carbonu na możliwości trickowe? Chodzi o sztywność?

Myślę, że nawet gdybym chwile nim polatał to nic nie stracę. Smile
Jak myślicie? Miałaby sens w przyszłości jak już czegoś się nauczę modyfikacja szkieletu i wymiana rur na węgiel o takich samych średnicach jak szkło?

Tu jest recencja Didakites Peak. http://www.khite.org/khite/Kites/u50q/peak.htm#

Trochę mam sieczkę z mózgu, bo w recenzji mowa o rurkach z carbonu, na allegro też sprzedający pisał o carbonie. Zaś producent wspomina o włóknie szklanym i tak w kółko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iwan00



Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 219
Skąd: Rumia

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sztywność ramy ma bardzo duży wpływ na wykonywanie tricków ponieważ stabilność kształtu zapewnia stabilność.

Na stronie producenta jest Fiberglass i tego bym się trzymał. Nie wiem czy wymiana na carbon ma sens ale można próbować. Myślę, że jak się wkręcisz w tricki to odłożysz trochę kasy na porządny latawiec Smile
_________________
Latawce: Zeruko R194 (decathlon), Invictus 75% SUL , Sixth Sense STD (D.E.), Vortex STD (C.D.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Toca



Dołączył: 19 Kwi 2014
Posty: 9
Skąd: Kalwaria Zebrzydowska/Kraków

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie będą próby nauki i myślę, że nic nie stracę bo nawet gdyby to go sprzedam później używanego za tyle samo co kupiłem. Axle już umie na tamtym dziadku 20 letnim. Very Happy

W sumie nie mogę się doczekać już jak dojdzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boopsi
Administrator


Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 304
Skąd: Włocławek (prawie)

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stawiam na to, że latawiec jest na włóknie węglowym. Pręt z włókna szklanego o grubości 6mm byłby zdecydowanie za ciężki. Rurek z włókna szklanego nie spotkałem.
Zbyszek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Toca



Dołączył: 19 Kwi 2014
Posty: 9
Skąd: Kalwaria Zebrzydowska/Kraków

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 06:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dam wam znać jak przyjdzie. Zrobię szczegółowe fotografie i przedstawię pierwsze wrażenia z latania. Smile Mam nadzieję, że w środę już będzie.

Na latawce.net wszystkie modele od diablo i wyżej są zbudowane z węgla.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Toca



Dołączył: 19 Kwi 2014
Posty: 9
Skąd: Kalwaria Zebrzydowska/Kraków

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2014 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie. Przyszedł i jest na carbonie. Cool Bardzo mi się podoba. Niestety, dziś wzbił się na minutę w powietrze gdyż nie było praktycznie wiatru. Ale całość sprawia bardzo dobre wrażenie. Solidna konstrukcja, ładne szwy. Staranne węzły. Jeżeli chcecie zdjęcia szczegółów to piszcie.



EDIT:

No i są pierwsze wrażenia. Jak dla mnie bomba. Latawiec jest mega czuły na każde pociągnięcie linek, przy mocniejszym wietrze bardzo szybki. Lata dość majestatycznie i cichutko. Jestem bardzo zadowolony.

Co zrobić, żeby zrobić żółwia? Ma na niego wpływ dociążenie ogonu i ustawienie linek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Kwi 30, 2014 14:39    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Latawce Akrobacyjne Strona Główna -> Latawce Akrobacyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Latawce Akrobacyjne  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group