Forum Latawce Akrobacyjne Strona Główna Latawce Akrobacyjne
Forum Miłośników Sportów Latawcowych
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zeruko R194

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Latawce Akrobacyjne Strona Główna -> Budowa, naprawa i modyfikacja latawców.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwan00



Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 219
Skąd: Rumia

PostWysłany: Pon Paź 15, 2012 21:26    Temat postu: Zeruko R194 Odpowiedz z cytatem

Po zakupie latawca Paweł co chwila namawia mnie na jakieś modyfikacje i trochę się już tego uzbierało więc postanowiłem, że dla potomnych zbiorę to wszystko w jednym miejscu. A więc od poczatku:

1. Standard na początek - Wymiana linek - nie wiele jest tu do opisywania, ja zakupiłem wędkarską plecionkę na suma firmy butterfly, rozmiar 0.65mm - wt. 69kg na węźle sprawdza się nieźle, wytrzymałość więcej niż zadowalająca ostatnio wiało 5 w porywach do 6 i wytrzymała bez problemu.

2 Przeróbka uzdy:

na razie podam tylko wymiary org:
US-44cm
LS-51cm
CT-52cm

Dodałem regulację na wszystkie ramiona oraz regulowane turbo. Po kilku próbnych lotach latawiec zrobił się czulszy na sterowanie i zacieśnił promień skrętu. Muszę jeszcze sprawdzić wpływ stosunku długości góry do ramion dolnych. Ponoć ma to wpływ na reakcję obrotach wokół osi poziomej. Następnym razem zmierzę i podam stan obecny.

3. Obciążenie ogona: Każdy latawiec trickowy wymaga lekkiego dociążenia ogona, zwykle około 15g dla latawców STD. Tutaj nie było nic więc latawiec był dość mocno przeciążony na nos. Po dodaniu 12g obciążenia - na więcej nie było miejsca - dużo łatwiej wejść w turtle czy flarę. Mimo wszystko szału nie ma.

4. Skrócenie US.
Org US ma długość 48,5cm. Znowu Paweł - tym razem wyszperał gdzieś, że "wklęsły" kształt nosa ułatwia obroty wokół osi poziomej latawca ( a to jest niestety największa bolączka tego modelu) więc niewiele się zastanawiając Paweł wygrzebał jakieś resztki z budowy Organic'a i wykonaliśmy nowy US o długości 43,5cm. Należało zastosować dodatkowe c-clipy od góry APA aby US nie układał się po skosie oraz trafił z powrotem na miejsce wzmocnienia. Efekt może nie powala ale na pewno coś zmienia. Rising Fade wychodzi dużo łatwiej.

Dokumentacja zdjęciowa będzie zaktualizowana w najbliższej "wolnej" chwili.
_________________
Latawce: Zeruko R194 (decathlon), Invictus 75% SUL , Sixth Sense STD (D.E.), Vortex STD (C.D.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Paź 15, 2012 21:26    Temat postu:

Powrót do góry
rzezniol



Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 12
Skąd: Radzionków

PostWysłany: Sro Paź 17, 2012 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako właściciel Zeruko r194 czekam na więcej Smile
Tymczasem idę rozkminiać zastosowane tu skróty...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tsulej



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 130
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 17, 2012 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 4 punkcie US to upper spreader, górna poprzeczka. Ale punkt 2 jest zagadkowy. Iwan00 - tłumacz Smile
_________________
http://akrobacyjne.blogspot.com || Latawce: Sturdy Design Saber II, R-Sky NSE LW, Eolo Neox, Wolfgang Siebert ITrix, Kite D.E.sign Sixth Sense STD by Boopsi, FlyKites Acoustik UL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Boopsi
Administrator


Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 304
Skąd: Włocławek (prawie)

PostWysłany: Czw Paź 18, 2012 06:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Na moje to ma być tak Smile:
US-44cm część uzdy od węzła do górnej rozpórki
LS-51cm od węzła do dolnej rozpórki
CT-52cm od węzła do łącznika centralnego

Dla mnie za to zagadkowy jest punkt 1. Jakich jednostek używasz do określenia siły wiatru pisząc "5 do 6"?

pzdr. Zbyszek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tsulej



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 130
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Paź 18, 2012 09:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nad morzem mieszka więc pewnie to skala Beauforta Smile
_________________
http://akrobacyjne.blogspot.com || Latawce: Sturdy Design Saber II, R-Sky NSE LW, Eolo Neox, Wolfgang Siebert ITrix, Kite D.E.sign Sixth Sense STD by Boopsi, FlyKites Acoustik UL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
iwan00



Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 219
Skąd: Rumia

PostWysłany: Czw Paź 18, 2012 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co ja mam tu jeszcze tłumaczyć,

Wszyscy wszystko wiedzą Smile

Zbyszek poprawnie rozszyfrował pkt2 a Tomek rozgryzł poprawnie prędkość wiatru.

Jednakże w razie kolejnych pytań czuwam i służę wyjaśnieniami.

Pozdr
Paweł
_________________
Latawce: Zeruko R194 (decathlon), Invictus 75% SUL , Sixth Sense STD (D.E.), Vortex STD (C.D.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iwan00



Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 219
Skąd: Rumia

PostWysłany: Pon Sty 14, 2013 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim Decathlonie "zużył się" nos więc przyszedł czas na kolejne modyfikacje.

Oryginalny nos wykonany jest w dość nietypowy sposób a tunele LE nie są doszyte do końca, zaimprowizowałem więc z dacronu coś co łączy w sobie kieszeń na nos z końcówką tunelu LE:





na wierzch oczywiście nieodzowna mocna cordura aby znów można było ładować nosem w glebę Very Happy



po przeszyciu całość wyszła wielce schludnie i jak na moje oko zgrabniej od oryginału.



jak miałem już latawiec bez ramy to postanowiłem od razu wykonać osłonki łączników APA, żeby sznurki nie haczyły przy ewolucjach:




no i na koniec doszyłem kieszonkę na obciążniki:



Przy składaniu ramy z powrotem dokonałem małej modyfikacji, Przesunąłem dolne łączniki APA o 1cm w górę. Dzięki temu krawędź spływu odgięła się lekko do tyłu. Większość współczesnych latawców ma taki właśnie kształt więc może to pomoże lekko przy figórach typu flic-flac z którymi latawiec średnio sobie radzi.

całość prezentuje się teraz tak:








_________________
Latawce: Zeruko R194 (decathlon), Invictus 75% SUL , Sixth Sense STD (D.E.), Vortex STD (C.D.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Sty 14, 2013 22:34    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Latawce Akrobacyjne Strona Główna -> Budowa, naprawa i modyfikacja latawców. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Latawce Akrobacyjne  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group