Forum Latawce Akrobacyjne Strona Główna Latawce Akrobacyjne
Forum Miłośników Sportów Latawcowych
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Detale - obszycie TE

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Latawce Akrobacyjne Strona Główna -> Budowa, naprawa i modyfikacja latawców.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawel



Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 317
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Gru 11, 2012 16:25    Temat postu: Detale - obszycie TE Odpowiedz z cytatem

Przed szyciem Sixth Sense'a zastanawiam się nad zabezpieczeniem TE w okolicy standoffów.
Jest to część latawca, która ma bezpośredni kontakt z podłożem, kiedy latawiac leży na ziemi.
Ale poza przecieraniem wynikającym z kontaktu z ziemią, warto zabezpieczyć ten obszar przed przetarciami wynikającymi z tarcia linki uzdy (leader line) o TE.

Chodzi mi o sytuację "idealnego" żółwia.
Uphaul oparta o LS na odcinku między łącznikiem centralnym a wewnętrznym standoffem. (Wiadomo, że zdarza się i inne ułożenie, ale wtedy linka uzdy - leader line - może hulać prawie po całym TE.)

Zatem:

sytuacja 1:
Leader line oparta o TE od strony ogona, jak przy pociągnięciu w Lazy Suzan.
Odległość ograniczona jest właściwie przez długość outhaul, jak na obrazku:


Na obrazku widać zresztą, że ta część TE w moim Overze swoje przeszła...

sytuacja 2:
Leader line oparta o TE od strony końcówki skrzydła, jak kolejnej fazie Lazy Suzan, już w trakcie obrotu.
Odległość ograniczona jest przez zaczepioną o łącznik standoffów uphaul, jak na obrazku:


Ta część w Overze jest zresztą zabezpieczona, choć na obrazku może tego za dobrze nie widać.

Wydaje mi się, ze przy szyciu latawca warto pomyśleć o obszyciu tej części...

Pozdrawiam,
Paweł
_________________
Latawce: Eolo Genesis, Eolo Over, DIY l'Organic, Kitehouse Pulsar, DIY SixthSense, Fly-Acoustik UL, DIY Magnet, R-SKY Shooter Classic, LevelOne Gentleman, DIY D&N, LevelOne Genesis UL | http://www.youtube.com/user/pa79vel/videos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Gru 11, 2012 16:25    Temat postu:

Powrót do góry
Boopsi
Administrator


Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 304
Skąd: Włocławek (prawie)

PostWysłany: Czw Gru 13, 2012 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Fotki mojego latawca. Nie wiem, czy dokładnie o to chodziło


pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pawel



Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 317
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Gru 13, 2012 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super! Dzięki! Według tych zdjęć coś już sobie przyjmę.

A patrząc na zdjęcia, myślę sobie, że warto chyba zrobić dłuższe leader lines uzdy.
Latając ostatnio Pulsarem kręcę sporo yoyo - zauważyłem, że końcówka linek jest nieco podniszczona...
Może lepiej dołożyć sobie linki w oplocie w ramach uzdy?
Np. tyle, żeby owinąć chociaż to jedno yoyo? Zapewne wtedy bardziej oszczędza się linki?
_________________
Latawce: Eolo Genesis, Eolo Over, DIY l'Organic, Kitehouse Pulsar, DIY SixthSense, Fly-Acoustik UL, DIY Magnet, R-SKY Shooter Classic, LevelOne Gentleman, DIY D&N, LevelOne Genesis UL | http://www.youtube.com/user/pa79vel/videos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Gru 13, 2012 17:59    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Latawce Akrobacyjne Strona Główna -> Budowa, naprawa i modyfikacja latawców. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Latawce Akrobacyjne  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group